Power Band i Slide Dyski – zalety treningu!

ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Trening z wykorzystaniem Power Band oraz Slide Dysków to doskonały sposób na urozmaicenie swojego treningu i poprawę efektywności ćwiczeń. Warto zwrócić uwagę na te akcesoria, ponieważ pomagają one w rozwijaniu siły, równowagi, elastyczności i rzeźbieniu sylwetki. Tworząc nowe WyzwAnia i treningi zależy mi na tym aby sprzęty współgrały ze sobą i uzupełniały się dając dzięki temu najlepsze i najszybsze efekty w zmianie sylwetki.

Ponadto te 2 sprzęty zajmują bardzo mało miejsca, więc nie swobodnie załapią się na każdy wyjazd 🙂

W dalszej części artykułu omówię w jaki sposób trening z użyciem Power Band oraz Slide Dysków przynosi korzyści naszemu ciału.

Trening Power Band

Power Band to elastyczne opaski, których zadaniem jest stawianie oporu w trakcie wykonywania ćwiczeń. Dostępne są w różnych grubościach i poziomach oporu, co pozwala na dobranie Power Band’a odpowiedniego naszych indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania. W moim sklepie dostępny jest zestaw (2 szt. Power Band).

Jednym z najważniejszych zalet treningu z Power Band jest to, że opaski te pomagają w rozwijaniu siły. Ćwiczenia z nimi wymagają wykorzystania większej liczby mięśni, co oznacza, że możemy trenować intensywniej i skuteczniej. Power Band’y pomagają również w rozwijaniu równowagi, ponieważ dodają dodatkowego oporu, co wymaga od nas więcej kontroli i koordynacji.
Trening z Power Band jest również świetny dla osób, które chcą poprawić swoją elastyczność. Opaski te pozwalają na dodanie oporu podczas rozciągania, co pomaga w rozwijaniu elastyczności i poprawie ruchomości stawów.

Czym różnią się Power Bandy od Hip Band’ów?

Używając Power Band’ów w trakcie jednego ćwiczenia możemy wzmacniać wiele grup mięśniowych – są to tak zwane ćwiczenia wielostawowe. Ten wybór ćwiczeń określa się jako najbardziej efektywny w treningu.

Natomiast na Hip Bandach podczas ćwiczenia pracuje tylko i wyłącznie 1 grupa mięśniowa np. pośladki. Wykorzystując w treningu Hip Band’y musimy postawić na urozmaicenie i wykonanie wielu ćwiczeń aby osiągnąć efekty podobne to tych, które przynosi użycie Power Band’ów.

Podsumowując i dodając jeszcze jedną zaletę Power Bandów – ten mały sprzęt może zastąpić wiele ćwiczeń z siłowni. Wystarczy zawiązać go o kanapę i wykonać ćwiczenia jak w poniższym filmiku 🙂 Jest także świetnym narzędziem do nauki podciągnięć na drążku. Idealny do treningów dla Pań, ale także i dla Panów.

Trening Slide Dysk

Slide Dyski, znane również jako Dyski Poślizgowe, to kolejne akcesorium, które warto włączyć do swojego treningu. Są to plastikowe dyski, które pozwalają na ćwiczenie na twardym podłożu bez obawy o uszkodzenie powierzchni.

Trening z użyciem Slide Dysków jest świetny dla osób, które chcą poprawić swoją równowagę, core oraz koordynację. Ćwiczenia przy ich użyciu wymagają więcej kontroli nad ciałem i postawą, co pomaga w poprawie budowy głębokich mięśni brzucha

Slide Dyski to również świetne narzędzie do treningu kondycji i wytrzymałości. Ćwiczenia z ich użyciem wymagają dużo więcej energii niż tradycyjne ćwiczenia, co pozwala na spalenie większej liczby kalorii.

Co ważne, trening na Slide Dyskach nie obciąża stawów, jest w 100% bezpieczny dla osób z nadwagą. Do wykonania ćwiczeń z ich udziałem nie potrzebujesz żadnego obciążenia, pracujesz tylko i wyłącznie z własnym ciałem. Dzięki poślizgom, jaki daje ten sprzęt, Twoje mięśnie będą pracowały w maksymalnych zakresach oraz będą się również rozciągać, dzięki czemu zapewnią zachowanie smukłej sylwetki.

Co ważne, trening z Slide Dyskami jest również bezpieczny i nie wymaga specjalnych umiejętności. Można go łatwo dostosować do swoich potrzeb i poziomu zaawansowania, dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania.

Dodaj te ćwiczenia do treningu

  • Ilość powtórzeń x 4
  • Każde ćwiczenie po 30s

Podsumowując

Power Band’y i Slide Dyski to świetne narzędzia do urozmaicenia i poprawy efektywności naszego treningu. Ćwiczenia z ich wykorzystaniem pomagają w rozwijaniu siły, równowagi, elastyczności i kondycji. W artykule omówiliśmy korzyści płynące z treningu przy użyciu tych akcesoriów oraz pokazaliśmy kilka ćwiczeń, które można wykonywać z ich udziałem. Jeśli chcesz urozmaicić swój trening i poprawić jego efektywność, warto rozważyć włączenie tego sprzętu do swojego programu.

Anka Dziedzic
Anka Dziedzic

Trenerka, Blogerka, Influencerka, Propagatorka aktywnego stylu życia. Sport towarzyszy mi od zawsze i chcę się nim dzielić. Uwielbiam aktywność fizyczną i zrobiłam z niej swój sposób na życie. A od życia chcę wiele i pewnie przez to prawie zawsze jestem zabiegana. Prywatnie jestem Żoną Dawida, mamą Leny i Poli, z urodzenia góralką. Moi przyjaciele twierdzą, że choć jestem urocza, to nie owijam w bawełnę. Cóż, staram się być autentyczna, choć na pewno nie idealna, konsekwentna, ale uparta. Cała ja.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
1 rok temu

Brawo Aniu!!

FitAnka.pl - Treningi dla Kobiet w Domu - Bieganie - Dieta
Logo